Kthehu lart

Vozitje 120km/h me autopilot, befason të gjithë

Vozitje 120km/h me autopilot, befason të gjithë GazetaExpress

Një tjetër person është kapur nga kamera duke fjetur në makinën e tij Tesla, ndërsa ngiste atë në versionin ‘autopilot’ në një shpejtësi prej 120 km/h.

Personi u xhirua nga dikush në një makinë të afërt, i cili ishte i tronditur që e shihte atë duke gërhitur në njërën nga rrugët ndërshtetërore të Los Anxhelosit, transmeton lajmi.net.

Ai llogaritet si njeriu i dytë të kapur në video ndërsa fle dhe përdorë autopilotin e Teslës në dy muajt e fundit.

Në video, duart e njeriut nuk janë të dukshme në timon.

Ai gjithashtu duket i qetë, me kokë të mbështetur për ulëses.

Ndiqeni videon për ta kuptuar më shumë situatën.

    Data: 07 Mars 2019 02:44
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera